ole gunar solskjer

Спорт

Манчестер Јунајтед го потврди отказот: Солскјер секогаш ќе биде наша легенда

А1он
Манчестер Јунајтед и официјално го потврди отказот на Оле Гунар Солскјер. Вчерашниот пораз од 4-1 од Вотфорд беше последниот аргумент за одлуката која се оечкуваше
Спорт

Солскјер има три желби за јануарскиот преоден рок

А1он
Тренерот на Манчестер Jунајтед, Оле Гунар Солскјер, достави список до клупското раководство со три приоритетни засилувања во јануарскиот преоден рок, јавија вечерва англиските медиуми. Весникот
Спорт

Солскјер: Подобро без напаѓач, отколку со Лукаку

А1он
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, објави дека претпочита ситуација во која му недостасува еден напаѓач наместо да го држи незадоволниот Ромелу Лукаку на
Спорт

Солскјер почнува со одлуки кој ќе остане, а кој ќе замине од Манчестер јунајтед

А1он
Извесно е дека Оле Гунар Солскјер ќе остане на клупата на Манчестер Јунајтед по оваа сезона, односно дека администрацијата ќе му даде шанса да го