Лукаку прогласен за најдобар играч во Лигата на Европа 2019/20

Од:

Фудбалерот на Интер Ромелу Лукаку е прогласен за играч на годината во Лигата на Европа 2019/20.

Во гласањето, белгискиот напаѓач ги победи играчот за врска на Севиља, Евер Банега и играчот за врска на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш.

Лукаку стигна до финалето на турнирот со Интер, постигнувајќи седум гола на шест натпревари од плејофот, вклучително и гол во решавачкиот натпревар против Севилја (2:3).

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО )Навивачите на Јувентус упаднаа на теренот со порака: Не го сакаме Лукаку

Предраг Петровиќ

Мартинез не се брза, не знае кога Лукаку ќе заигра на СП

Горан Наумовски

Лукаку се врати во Белгија, ќе се „штеди“ пред Светското првенство?

Лукаку: За една година сите заборавија што можам да направам на теренот

Лукаку им се извини на навивачите на Челзи за контроверзното интервју

А1он

Тухел ќе го вклучи Лукаку во составот за дуелот со Тотенхем, фудбалерот може јавно да се извини за неодамнешното интервју

А1он