tuhel

Спорт

Тухел ќе го вклучи Лукаку во составот за дуелот со Тотенхем, фудбалерот може јавно да се извини за неодамнешното интервју

А1он
Напаѓачот Ромелу Лукаку ќе биде во составот на Челзи за натпреварот од англискиот Лига Куп против Тотенхем на 12 јануари. Се очекува тренерот Томас Тухел
Спорт

Тухел: Против Аталанта ќе биде многу тешко да се одбрани голот

А1он
Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел ги сподели очекувањата за четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Аталанта. – Добрата одбрана ќе биде многу важна