Тухел во игра за местото на Лампард во Челзи

Од:

Досегашниот тренер на Пари сен Жермен, Томас Тухел, би можел да биде нов шеф на стручниот штаб на Челзи, објави „Билд“.

ПСЖ пред два дена ја прекина соработката со германскиот фудбалски стручњак, кој најави дека ќе се врати во татковината.

Раководството на Челзи во скоро време може да го отпушти Лампард по неколкуте слаби резултати во серија, а „Билд“ потсетува и дека сопственикот на Челзи, рускиот милијардер Роман Абрамович, имаше преговори со Тухел уште кога тој работеше во Борусија Дортмунд.

„Сините“ вечерва одиграа 1:1 со Астон Вила. По 16 натпревари, Челзи собра 26 бода во Премиер лигата и е надвор од зоната на Лигата на шампионите, а Лампард изјави дека оваа сезона тимот веќе е надвор од трката за шампионската титула.

Би можело да ве интересира

Тухел ќе го вклучи Лукаку во составот за дуелот со Тотенхем, фудбалерот може јавно да се извини за неодамнешното интервју

А1он

Тухел изненаден од критиките на Лукаку

А1он

Европскиот првак објави загуба од 182 милиони евра

А1он

Силва е подготвен да го продолжи договорот со Челзи до 2023 година

А1он

Тухел потврди за интересот на Челзи за Халанд

Ана Ололовска

Тухел: Лукаку е психички заморен

А1он