Фудбалерите на Вулверхемптон го победија Челзи во 18. коло од англиската Премиер лига

Од:

Фудбалерите на Вулверхемптон денеска го победија тимот на Челзи со 2:1 во натпреварот од 18. коло на Премиер лигата.

Головите за Вулверхемптон ги постигнаа Марио Лемина во 51. минута и Мет Доерти во третата минута од судиското надополнување. Единствениот стрелец за гостите беше Кристофер Нкунку во шестата минута од судиското надополнување.

Челзи е десетти на табелата во Премиер лигата со 22 бода, исто колку и Вулверхемптон кој е на 11. позиција.

Би можело да ве интересира

Санчез ќе мора да паузира одреден период поради повреда

Челзи се договори за нов спонзор: „Сините“ ќе заработуваат 40 милиони по сезона

(ВИДЕО )Навивачите на Јувентус упаднаа на теренот со порака: Не го сакаме Лукаку

Предраг Петровиќ

Челзи го претстави новото засилување

Предраг Петровиќ

Канте наскоро се враќа во Челси, ќе добие и продолжување на договорот

Потер има три меча да си ја спаси работата во Челси?