Санчез ќе мора да паузира одреден период поради повреда

Од:

Првиот голман на Челзи, Роберт Санчез, ќе мора да паузира одреден период поради повреда на коленото.

Како што беше објавено на веб-страницата на Челзи, Санчез го повреди коленото на минатонеделниот натпревар против Евертон, кога на крајот од натпреварот беше заменет со Петровиќ. Не е прецизирано колку долго Шпанецот ќе треба да паузира, но се нагласува дека е под близок надзор на специјалист.

Менаџерот на Челзи, Маурисио Покетино може да смета на Ѓорѓе Петровиќ, Маркус Бетинели и Лукас Бергстром по повредата на голманот Санчез.

Би можело да ве интересира

Фудбалерите на Вулверхемптон го победија Челзи во 18. коло од англиската Премиер лига

Челзи се договори за нов спонзор: „Сините“ ќе заработуваат 40 милиони по сезона

(ВИДЕО )Навивачите на Јувентус упаднаа на теренот со порака: Не го сакаме Лукаку

Предраг Петровиќ

Челзи го претстави новото засилување

Предраг Петровиќ

Канте наскоро се враќа во Челси, ќе добие и продолжување на договорот

Потер има три меча да си ја спаси работата во Челси?