Тухел: Против Аталанта ќе биде многу тешко да се одбрани голот

Од:

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел ги сподели очекувањата за четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Аталанта.

dobivaj vesti na viber

– Добрата одбрана ќе биде многу важна против Аталанта. Тие имаат сосема уникатен стил. Напаѓаат со сите играчи, цело време напредуваат и притискаат насекаде. Гомез е насекаде и секогаш е мобилен. Тој се обидува да комуницира со другите играчи на мал простор.

Сето ова значи дека мора да бидеме многу фокусирани во одбраната и да се обидеме да не попуштиме. Но, знаеме дека ќе биде многу тешко да се игра на нула против Аталанта. Нашиот голман Кејлор Навас може да биде клучен играч, бидејќи тој е секогаш смирен и има големо искуство на овие натпреварувања.

Средбата ќе се одржи утре (12 август) во Лисабон со почеток во 21 часот.

Би можело да ве интересира

Тухел позитивен на коронавирусот

Ана Ололовска

Тухел ќе го вклучи Лукаку во составот за дуелот со Тотенхем, фудбалерот може јавно да се извини за неодамнешното интервју

А1он

Тухел изненаден од критиките на Лукаку

А1он

Тухел потврди за интересот на Челзи за Халанд

Ана Ололовска

Тухел: Лукаку е психички заморен

А1он

Тренерот на Аталанта, Гасперини реагираше на обвинувањата од страна на Гомез

А1он