ibrahimovic

Спорт

Ибрахимовиќ разговараше со селекторот за враќање во шведската репрезентацијата

А1он
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ може да се врати во репрезентацијата на Шведска. Според официјалната веб-страница на тамошната фудбалска федерација, селекторот Јане Андерсон имал средба
Спорт

Повредатата на Ибрахимовиќ не е многу сериозна, Ахиловата тетива непроменета

А1он
Милан ги објави резултатите од медицинските прегледи на напаѓачот Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот фудбалер избегна сериозна повреда, Ахиловата тетива не е повредена. Ибрагимович има само повреда
Спорт

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан и може да го пропушти остатокот од сезоната

А1он
Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повреди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја напушти тренинг-базата на тимот, објави новинарот Џанлука Ди Марцио. Според