ibrahimovic

Магазин

ВИДЕО: Шоу на Нада Топчагиќ на роденденот на Златан Ибрахимовиќ

А1он
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ синоќа го прослави својот 40. роденден, во еден хотел во Милано, а специјалното изненадување беше една од најпопуларните фолк-пејачки на Балканот
Спорт

Пиоли: Ибрахимовиќ дефинитивно го натера Милан да расте многу и ќе му даде на тимот многу повеќе

А1он
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли зборуваше за тоа како шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ влијаеше врз миланскиот клуб. – Лесно се сложувам со Ибрахимовиќ. Ние сме
Спорт

Ибрахимовиќ нема да игра на Европското првенство

А1он
Напаѓачот на италијанскиот прволигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ, нема да настапи за фудбалската репрезентација на Шведска на претстојното Европско првенство. Ибрахимовиќ го повреди коленото на мечот
Спорт

Ибрахимовиќ може да биде казнет со 100 милиони евра, имал акции во обложувалница

А1он
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, се најде во непријатна ситуација, бидејќи компанија во која тој е еден од инвеститорите поседува 10 отсто акции во една
Спорт

УЕФА ја казни Црвена ѕвезда за навредите кон Ибрахимовиќ

А1он
Суспензија од еден натпревар на домашен терен без присуство на публика и парична казна во износ од 25.000 евра изрече денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА)
Спорт

Ибрахимовиќ ќе паузира еден натпревар по црвениот картон против Парма

А1он
Дисциплинската комисија на Серија А му изрече денеска суспензија од еден натпревар на напаѓачот на италијанскиот прволигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ, поради црвениот картон што го
Спорт

Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан

А1он
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ е фатен како ги крши правилата против коронавирусот. Тој е виден во еден од познатите ресторани во Милано на ручек
Спорт

Ибрахимовиќ и догодина ќе игра во Милан за плата од 6.5 милиони евра

А1он
Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ би требало во следните денови да го продолжи договорот со екипата на Милан до јуни 2022 година, пренесуваат денеска италијанските медиуми.
Спорт

Ибрахимовиќ ќе може да додаде на своите 112 настапи за Шведска – ветеранот повторно повикан во националниот тим

А1он
Напаѓачот на италијанскиот фудбалски прволигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ, повторно ќе игра за репрезентацијата на Шведска, откако се најде на списокот фудбалери што селекторот Јане Андерсон
Спорт

Ибрахимовиќ меѓу водителите на „Сан Ремо“, ќе запее и во дует со Синиша Михајловиќ

А1он
Фудбалерот на италијанскиот прволигаш Милан, ветеранот Златан Ибрахимовиќ, се согласи идната недела да биде еден од главните водители на овогодишното издание на музичкиот фестивал во