lozovo

Македонија

Апсење за поткуп во Лозово, се давале до 100 евра за глас за независен кандидат

Кристијан Ландов
Упасено лице во општина Лозово кој нудел од 50 до 100 евра на гласачи, за на изборите да гласаат за независен кандидат, дознава „А1он“. Полицијата
Македонија

Заев, Николовски и Царовска ја пуштија во употреба спортската сала во Лозово

А1он
Претседателот на Владата Зоран Заев, вицепремиерот за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски, министерката за образование и наука Мила
Видео Македонија

ВИДЕО: Донел невеста од Албанија пред десет години, сега разочаран од државата, со четири деца ќе оди домазет во Драч

Маја Илиевска-Пачемска
Ивица Ангеловски од Аџиматово, општина Лозово, пред десет години донел невеста од Албанија, но разочаран од државата, сега вели дека со четирите деца кои им
Македонија

ВИДЕО: Избрканата трудница, градоначалникот кој ја избрка и уште двајца од СДСМ кои сакаат да го „симнат“ – предизборие во Лозово

Мобинг, дисциплински постапки против вработените, закани, уцени и узурпирање на партијата се главните причини поради кои жителите на Лозово се против актуелниот градоначалник Ацо Велковски
Македонија

ВИДЕО: Скандалот со општинскиот шпорет и избрканата трудница од работа не се пречка, Велковски бара втор мандат во Лозово

Маја Илиевска-Пачемска
Скандалот со општинскиот шпорет, кој на лотарија го доби неговата ќерка, и избрканата трудница од работно место во Општината, актуелниот градоначалник на Лозово, Ацо Велковски
Македонија

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Лозово за злоупотреба на службена положба

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против О.Ц.(55) од село Каратманово, Лозово за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и
Македонија

Советник во општината во Лозово од ВМРО-ДПМНЕ премина во ДОМ

А1он
„Советникот од Oпштина Лозово, Влатко Стојановски од коалициската листа на ВМРО – ДПМНЕ премина во редовите на ДОМ. Денеска членови од раководството на ДОМ и
Македонија

Заев од Лозово: Поддршка за урбаната инфраструктура, за да видат луѓето дека живееме во 21. век

А1он
Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска ги посети жителите на Општина Лозово. Тој искажа верба во потенцијалот на овој земјоделски крај, но потсети дека изминативе