grid

Македонија

ВИДЕО: Поддршката од срце од Нора Шаќири го расплака Макрадули

А1он
Подршката од срце од Нора Шаќири го расплака  кандидатот за градоначалник на Скопје, Јани Макрадули. „Велеа Јани е жртва за Скопје, дака  Јани ќе биде
Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Бегаат од „Скопје 2014“, ќе направиме ревизија на потрошеното

А1он
„Фаворити сме за Центар, но ќе работиме .Максимално ќе влеземе во битката за Скопје“, порача вечерва на отворање на новиот штаб на  СДСМ и на
Македонија

(ВИДЕО) Макрадули: Секој што го сака Скопје ќе гласа за „Сојузот за иднината“

А1он
Секој што го сака Скопје ќе гласа за „Сојузот за иднината“ порача на отворањето на новиот штаб, кандидатот  за градоначалник на Скопје, Јани Макрадули. Се
Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски: Нека е со среќа и во Центар да славиме победи

А1он
СДСМ и опозицската коалиција „Сојуз за иднината“ денеска во општина Центар го отворија еден од 4-те штабови во оваа скопска општина. На отворањето и лидерот
Свет

ВИДЕО: Силна експлозија во Индијанополис, евакуирани 200 луѓе

А1он
Најмалку двајца загинаа, а повеќемина се повредени во силната експлозија која се случи доцна синоќа на југот на Индијанополис. Две куќи експлодираа, а пламенот предизвика
Македонија

„Трето полувреме“ прикажан во Њујорк

А1он
Филмот „Трето полувреме“ на режисерот Дарко Митревски, македонскиот кандидат за номинација за Оскар, вчера беше премиерно прикажан во Њујорк. Пред стотина уметници, дипломати и други