grid

Македонија

(ВИДЕО) Заев: Ова зло мора да престане

А1он
Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, пред Собранието на Република Македонија, рече дека должност е да се охрабри овој народ за да се спречи узурпацијата
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Каде беа храбрите ВМРО-вци кога Талат Џафери им го рецитираше Шопов?

А1он
„Каде бевте храбри ВМРО-вци пред еден месец кога Талат Џафери Ви го рецитираше Ацо Шопов? Каде бевте тогаш да ги кршите Уставот и Законите“, праша
Македонија

(ВИДЕО) Георгиевски: Ова е нашата црвена линија на демократијата од која не попуштаме

А1он
Македонија имала и има проблеми, но, рече пред присутните, лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, тие полесно ќе се решаваат ако имаме чувство за повеќе демократија.
Македонија

ВИДЕО: Опозицијата и граѓаните пред Собранието – Македонија во душата те носиме

А1он
„Македонијо во душата те носиме“, „Уаа лопови“, ова се извиците и скандирањата на народот пред Собранието на Република Македонија, тука се лидерот на СДСМ, Бранко
Македонија

ВИДЕО: Ракометарката Тодоровска сака европско Скопје и иднина за децата

А1он
Поддршка за кандидатот за  градоначалникот Јани Макрадули од  поранешната репрезентативка и ракометарка на Кометал Ѓорче Петров Наталија Тодоровска. „Не сум родена во Скопје, но го
Македонија

ВИДЕО: Отворена Канцеларија за идеи на Макраули

А1он
Денеска во центарот на Скопје, во близина на улица  Македонија, беше отворена Канцеларијата за идеи на кандидатот за градоначалник на Скопје, Јани Макрадули. Меѓу присутните