ВИДЕО: Опозицијата и граѓаните пред Собранието – Македонија во душата те носиме

Од:

„Македонијо во душата те носиме“, „Уаа лопови“, ова се извиците и скандирањата на народот пред Собранието на Република Македонија, тука се лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, кој ќе им се обрати на присутните, Љубчо Георгиевски, Тито Петковски, Андреј Жерновски, Стојанче Ангелов, Фиат Цановски, градоначалници, кандидати за градоначалници, интелектуалци.

Сите, велат, во одбрана на Македонија.

Опозициските пратеници во Собранието, пред сала 1 каде што се одржуваат плeнеaрните седници, „на стража“ во одбрана на демократијата и, како што велат, да не и дозволат на Владата да донесе ненароден и расипнички буџет.

Во меѓувреме заседава владата која, без да заврши комисиската расправа, изготвува нов предлог буџет.

Би можело да ве интересира

Собранието го донесе Законот за медиуми и други закони

Горан Наумовски

МЗШВ: Собранието го донесе новиот закон за вино, лозарите добиваат гарантирана откупна цена на винското грозје

Нов парламентарен состав до 28 мај

Катерина Ѓуровски

Последната седница на овој парламентарен состав ќе се одржи до крајот на месецов

Не е донесен Законот за игри на среќа, постапката заврши

Катерина Ѓуровски

СДСМ предлага отворање медицински факултет во Битола, ВМРО-ДПМНЕ смета дека нема услови