grid

Македонија

Спас од лажни вести преку новата апликација на GRID

А1он
Во времето на лажни вести и социјални медиуми, вие, читателите сте преплавени со информации од кои повеќето може да бидат невистинити. Освен лажните вести, пречка
Магазин

Не биди роб на социјалните медиуми, земи ја контролата во свои раце

А1он
Во последно време сè почесто се спомнуваат фрази како „лажни вести”, термин што звучи многу модерно, меѓутоа во реалност е исто стар колку и новинарството.
Магазин

Во Македонија дневно се произведуваат 6.000 вести. Како да дојдете до оние што вас ве интересираат?

А1он
Масовниот прилив на дневни вести често знае да ви го отежни изборот при потрагата по кредибилни информации поматувајќи ја вашата способност и прегледност да дојдете
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Кога се појавија албански знамиња, Бранко не побегна во Америка како Никола

А1он
„Ако треба да избирам меѓу Бранко и Никола јас би го избрал политичкиот ветеран и воин, Бранко, кој пред неколку дена се бореше за неговите
Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Власта да падне за да се крене Македонија

А1он
Повторно стопирани автобуси од Охрид, Битола, Куманово, Велес, но, рече на протестот лидерот на ЛДП, Андреј Жерновски, Груевски треба да знае дека народот е тука. Во
Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски: 2013. да биде година кога храброста ќе го порази стравот, а волјата ќе биде посилна од диктатурата на власта

А1он
Седум години власта ја гази демократијата, за нив нема ни Устав ни Закон, рече на собирот во Скопје, лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски. Човек не
Македонија

(ВИДЕО) Андов: Груевски, македонскиот Гадафи ја држи целата власт

А1он
Почесниот претседател на Либерланата партија, Стојан Андов, на протестот во Скопје рече дека дошол затоа што е убеден дека ова е собир на чесни и
Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Ни се закануваат дека ќе употребат сила, нека дојдат, не се плашиме

А1он
Лидерот на ЛДП, Андреј Жерновски рече дека добиваат пораки и закани од власта дека ќе биде употребена сила. „Тука сме, дојдете не ви се плашиме
Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски: Ој Груевски плачко, зошто плачеш за буџетот?

А1он
„Зарем е ова нормална држава“, праша Стевче Јакимовски, градоначалник на Карпош. „Ој Груевски Плачко, зошто плачеш за буџетот, како може Аце Петрески во Охрид осум