slajder

Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Ни се закануваат дека ќе употребат сила, нека дојдат, не се плашиме

А1он
Лидерот на ЛДП, Андреј Жерновски рече дека добиваат пораки и закани од власта дека ќе биде употребена сила. „Тука сме, дојдете не ви се плашиме