(ВИДЕО) Жерновски: Ни се закануваат дека ќе употребат сила, нека дојдат, не се плашиме

Од:

Лидерот на ЛДП, Андреј Жерновски рече дека добиваат пораки и закани од власта дека ќе биде употребена сила.

„Тука сме, дојдете не ви се плашиме и нема да попуштиме. Стравот ќе го префрилме на ваша страна и подготвени сме и на пендреци и на се“, рече лидерот на ЛДП.

Жерновски кажа дека владата го усвоила буџетот, надвор од Законот и Уставот и поради тоа најави дека народот ќе излегува на улица и дека овој пат ќе се оди до крај, а на власта и порача како и на секоја недемократска, дека ќе го добие крајот како и сите режими што го доживеаја.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Возачките со старото име ќе важат до крајот на оваа година: Политичките партии постигнаа консензус

Орце Костов

Има 20 потписи за свикување итна седница, денес може да се изгласаат измени за возачките и личните карти

Орце Костов

Собраниска расправа за разрешување на министерот за здравство

(ВИДЕО) Стоименов: Ќе бараме отштета, плативме лиценци за повеќе години, а сега не затвораат

Александар Тодески

Продолжува собраниската расправа за избор на уставен судија

Обложувалниците и казината мора да се селат подалеку од училиштата, донесен е Законот за игри на среќа