(ВИДЕО) Мисовски: Никола зрело време е да си одиш!

Од:

Горан Мисовски од НСДП на протестот во Скопје му порача на Груевски дека народот е собран пред неговата жолта зграда, зградата каде што ги носи најпогубните политики.

„Секој кој ќе крене рака на пратеник, кренал рака на народот. Гавазите на Никола Груевски и на Гордана Јанкуловска, ја исполнуваат желбата на Груевски, да не тепа и како кучиња да не исфрли.

– Трајко Вељаноски е само извршител на оваа политика. Ние сакаме да живееме во слободна Македонија. Зрело време е Никола да си одиш“, рече Горан Мисовски.

Секој ден, најави, ќе се собираме, додека не си замине Никола Груевски и неговите соработници.

„Од срце соопштувам дека најголеми херои се моите соборци пратениците“, рече Мисовски.

Би можело да ве интересира

Бугарија: Земјоделците организираа протест пред зградата на Владата барајќи оставка од ресорниот министер

Грчките земјоделци со симболични блокади на граничните премини „Ники“ и „Евзони“ со Македонија

Мирен протест на Србите од Косово

Протест на грчките земјоделци поради растот на цените

Ројтерс: На протестот против воената мобилизација во Москва приведени се најмалку 27 лица

Општина Карпош: Донесовме инвестиција од 50 милиони евра и ќе продолжиме да работиме во интерес на граѓаните

Горан Наумовски