ВИДЕО: Химната се пее и пред Собранието

Од:

Народот пред Собранието на Република Македонија ја пее химната, тука се лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, кој ќе им се обрати на присутните, Љубчо Георгиевски, Тито Петковски, Андреј Жерновски, Стојанче Ангелов, Фиат Цановски, градоначалници, кандидати за градоначалници, интелектуалци.

Би можело да ве интересира

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Николова: Силјановска треба да се извини за навредите кон Пендаровски и Ковачевски

Горан Наумовски

СДСМ: Силјановска во матрицата на ДПМНЕ, ги навредува Пендаровски и Ковачевски и покажува нервоза

Горан Наумовски

СДСМ: Пендаровски и Ковачевски со план пред граѓаните, Силјановска и ДПМНЕ со навреди

(ВИДЕО) Ковачевски: Си ги знаеме грешките, пред граѓаните е изборот за европска иднина на државата

Каевски: ДПМНЕ го врати речникот од 27 април со нападите врз Пендаровски