(ВИДЕО) Јакимовски: Ој Груевски плачко, зошто плачеш за буџетот?

Од:

„Зарем е ова нормална држава“, праша Стевче Јакимовски, градоначалник на Карпош.

„Ој Груевски Плачко, зошто плачеш за буџетот, како може Аце Петрески во Охрид осум години да работи со блокиран буџет? Не го манипулирај народот. За се ќе има и за плати и за пензии и за субвенции и за социјалци само ќе нема за глупости и луксузирање. Престани да ги трошиш нашите пари и да создаваш гробишта а не иднина. Нема да ти дозволиме да ја трошиш нашата иднина“, рече Јакимовски.

Собранието е дом, потенцираше, кој му припаѓа на народот, и таму треба да се зборува со сила на аргумнети а не со лаги. Треба да се пробие вистината до народот, бидејќи тоа оди тешко, „Од телевизии направија лажовизии“, рече Јакимовски.

Би можело да ве интересира

Каевски: Мицковски велеше дека додека е жив нема да го признае Преспанскиот договор, а сега нивниот министер казнува зошто не се сменети документите

А1он

Пред неколку години четвртина бурек со јогурт беше 50, сега е 120 денари, Мицковски до СДСМ за просечната плата

(ВИДЕО) Интервју со Ванковска: Да излеземе од НАТО, а договорите со Грција и Бугарија да се поништат, ако мислиме дека не може, тогаш сите во Вардар

Александар Тодески

Тасевска: ДПМНЕ блокира грант од 14 милиони евра, ја кочи реализацијата на експресниот пат Ранковце-Крива Паланка

СДСМ: Во времето на ДПМНЕ струјата беше поскапена за 100 отсто, иако немаше глобална енергетска криза

СДСМ оддаде почит на ликот и делото на народниот херој Кузман Јосифовски Питу: Аманетот на НОБ ќе го исполниме