sojuz za idninata

Македонија

Како Иван Цветковски, избеглица од ЛДП, го крши Законот?

А1он
Советничка група на Сојузот за Иднината од Охрид, реагира на кршењето на Законот од страна на Иван Цветковски, како што велат, избеглица од ЛДП а
Македонија

ЛДП: Единството кај партиите во Сојузот за иднината е поизразено од било кога

А1он
Централниот одбор на Либерално-демократската партија, денеска, одржа седница на која се дебатираше за продлабочувањето на политичката криза во Македонија, предизвикано од недемократското, авторитарно владеење на
Македонија

Ѓорчепетровци: Сокол Митровски со прст не мрдна за општината

А1он
Активностите на отпорот се зголемуваат. Освен секојдневните маршеви, каравани и протести низ целата држава се интензивираа и средбите со граѓаните. Вчеравечер, кандидатот за градоначалник на Ѓорче
Македонија

ФОТО: Домаќините од Крњево со поддршка на „Сојузот на иднината“

А1он
После вчерашното учеството во протесниот караван на “Отпорот против режимот“ и пладневната изјава дадена пред владата, кандидатот на здружената опозиција за градоначалник на Скопје, Јани
Македонија

ВИДЕО: „Марш за слобода” во Штип

А1он
„Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, а воедно и Сојузот за иднината, продолжуваат со активностите насочени против недемократските принципи на владејачката гарнитура. Незадоволството од последните случувања на политичката сцена
Македонија

Наумовски и денеска беше со оние на кои им е најпотребна помош и убав збор

А1он
Кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров од редовите на „Сојузот за иднината“, Александар Наумовски и денеска на прагот на Новата година беше со оние на
Македонија

(ВИДЕО) Гелевски: Државата не смее да биде мафијашка структура

А1он
Слободата во Македонија е суспендирана, рече вечерва на протестот во Скопје, Никола Гелевски од ГЕМ. „Нема ништо поживотворно од слободата, тоа е основно кога живееме