ВИДЕО: Отворена Канцеларија за идеи на Макраули

Од:

Денеска во центарот на Скопје, во близина на улица  Македонија, беше отворена Канцеларијата за идеи на кандидатот за градоначалник на Скопје, Јани Макрадули.

Меѓу присутните и претеседателот на СДСМ Бранко Црвенковски и кандидатите за градоначалните од „Сојузот за иднината“, подржувачи и граѓани.

Еве ја атмосферата од отворањето.

Би можело да ве интересира

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Николова: Силјановска треба да се извини за навредите кон Пендаровски и Ковачевски

Горан Наумовски

СДСМ: Силјановска во матрицата на ДПМНЕ, ги навредува Пендаровски и Ковачевски и покажува нервоза

Горан Наумовски

СДСМ: Пендаровски и Ковачевски со план пред граѓаните, Силјановска и ДПМНЕ со навреди

(ВИДЕО) Ковачевски: Си ги знаеме грешките, пред граѓаните е изборот за европска иднина на државата

Каевски: ДПМНЕ го врати речникот од 27 април со нападите врз Пендаровски