(ВИДЕО) Жерновски: Бегаат од „Скопје 2014“, ќе направиме ревизија на потрошеното

Од:

„Фаворити сме за Центар, но ќе работиме .Максимално ќе влеземе во битката за Скопје“, порача вечерва на отворање на новиот штаб на  СДСМ и на „Сојузот за иднината, кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски.

„Во отчетот, бегаат од Скопје 2014, бидејќи народот не го сака овој проект. Ќе направиме ревизија, зошто граѓаните точно треба да знаат на што се потрошени нивните пари“, рече Жерновски.

Повеќе од видеото.

Би можело да ве интересира

Билјана Јаневска поднесе оставка од сите функции во ЛДП

Во ИЕ 6 ДУИ изгуби, а „Вреди“ доби еден мандат

Во ИЕ 5 ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ со повеќе гласови од 8 мај, а СДСМ и „Вреди“ со помалку – нема промени во мандати

Горан Наумовски

Првични резултати од прегласувањето на парламентарните избори

Башким Хасани од Коалиција „Вреди“: Со гласањето во Ларце го добивме 14-тиот пратеник

ДИК: Излезеноста до 18.30 часот e 55,1 отсто