ВИДЕО: Поддршката од срце од Нора Шаќири го расплака Макрадули

Од:

Подршката од срце од Нора Шаќири го расплака  кандидатот за градоначалник на Скопје, Јани Макрадули.

„Велеа Јани е жртва за Скопје, дака  Јани ќе биде жртва Скопје, ама за да го направи Скопје поубав и град со кој ќе се гордееме“.

„Ништо не е случајно, ако  Курбан Бајрам ти ја донесе кандидатурата, Големиот празник Свети Никола ќе ти ја донесе победата“, му посака Нора Шаќири.

Би можело да ве интересира

Мицкоски првпат пратеник, во клупите и цело екс раководство на СДСМ, ќе се конституира новиот паралментарен состав

Катерина Ѓуровски

ИО на СДСМ: На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Предраг Петровиќ

Извршниот одбор на СДСМ треба да ги утврди роковите за внатрепартиски избори за ново раководство и за отчетниот конгрес

Предраг Петровиќ

Седница на Извршниот одбор на СДСМ за предвремените внатрепартиски избори за ново раководство

Предраг Петровиќ

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ

Горан Наумовски

Потврдено повлекувањето на Ковачевски, директни внатрепартиски избори во јуни