(ВИДЕО) Црвенковски: И јас сум за Јани!

Од:

„И јас сум за Јани, зошто е чесен и храбар, зошто има идеи и е добар менаџер“, кандидатот за градоначалник Јани Макрадули има безрезервна поддршка од лидерот на СДСМ  Бранко Црвенковски.

Јани, рече, има вистинска  диплома, тој е градско и шетано дете и знае што е најдобро за Скопје.

Повеќе од видеото.

Би можело да ве интересира

Мицкоски првпат пратеник, во клупите и цело екс раководство на СДСМ, ќе се конституира новиот паралментарен состав

Катерина Ѓуровски

ИО на СДСМ: На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Предраг Петровиќ

Извршниот одбор на СДСМ треба да ги утврди роковите за внатрепартиски избори за ново раководство и за отчетниот конгрес

Предраг Петровиќ

Седница на Извршниот одбор на СДСМ за предвремените внатрепартиски избори за ново раководство

Предраг Петровиќ

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ

Горан Наумовски

Потврдено повлекувањето на Ковачевски, директни внатрепартиски избори во јуни