grid

Македонија

Турските серии ќе се заменат со домашни

А1он
Министерот за информатичко општество, Иво Ивановски, изразува чест кон турските продукции, но смета дека доволно било 500 години под турско ропство, време е наместо турските
Спорт

ВИДЕО: Инцидент пред и по мечот меѓу Вардар Про и Металург

А1он
По завршувањето на натпреварот, навивачите на Вардар ПРО влегоа на теренот за да се пресметаат со навивачите на Металург. За среќа полицијата брзо реагираше.  Пред
Македонија

(ВИДЕО) Претседателот на Регулаторна: Македонија има најевтина цена во домаќинствата

А1он
За претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Димитар Петров, аргументацијата на опозицијата за негово сменување е неаргументирана и необразложена. Ја повика опозицијата да види кога
Македонија

(ВИДЕО) Николов: Каде живее претседателот на Регулаторна, Димитар Петров?

А1он
Опозицијата бара пратениците од власта да ги отфрлат партиските наредби, да не бидат партиски војници, туку да работат за интересите на граѓаните и да гласаат
Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски: Нека бројат како сакаат, плоштадот никогаш не бил толку полн

А1он
Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, од плоштадот Македонија ги повика сите граѓани на државата да се одлучат, каква Македонија сакаат. Тие со државата се однесуваат
Македонија

(ВИДЕО) Црвенковски: Никола со локалните распиши и парламентарни избори во Март

А1он
Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, од митингот на здружената опозиција на плоштадот упати директна порака до Премиерот Никола Груевски. „Ти Никола повеќепати повикуваш за конечна
Македонија

(ВИДЕО) Стефановски: 500 милиони евра ги фрлија во ветер

А1он
Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба Борче Стефановски рече дека е подготвен да покаже како во општината се градат суштински проекти. Гази Баба е
Македонија

(ВИДЕО) Mакрадули: Кај потроши Коце 350 милиони евра?

А1он
На митингот се обрати и кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Јани Макрадули. Кандидатот за градоначалник на град Скопје, Јани Макрадули, рече дека ова е
Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Кој се плаши сега Премиере?

А1он
Вечерва на митингот на здружената опозиција, се обрати кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски. „Кој се плаши сега премиере? Од вечерва стравот не