dostoinstvo

Македонија

Ангелов предлага да се одликуваат тројца починати генерали кои учествуваа во конфликтот во 2001 година

А1он
По повод триесет години од самостојноста на државава, дваесет години од започнувањето на вооружените дејствија во 2001 година, како и една година од влезот во
Македонија

Ангелов: Да излеземе и да гласаме „ЗА“ за нашата иднина, за европска Македонија

А1он
Претседателот на партијата „Достоинство“ Стојанче Ангелов ги повика денеска граѓаните на Македонија да гласаат „за“ на референдумот на 30 септември, наведувајќи дека оваа година Владата
Македонија

(ВИДЕО) Бошкоски: Оваа гарнитура од ВМРО-ДПМНЕ дефинитивно заминува во историјата

А1он
Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски од Мечкин камен честитајќи го Илинден порача дека е време да се надмине конфликтноста во општеството и помеѓу
Македонија

Груевски: Некои партии кои се во служба на СДСМ може ќе станат дел од новата влада

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ијави дека не би го зачудило доколку ВМРО-Народна партија, Обединети за Македонија и Достоинство станат дел од новата влада бидејќи,
Македонија

Георгиевски, Бошкоски и Ангелов подготвуваат офанзива

А1он
Љубчо Георгиевски, Љубе Бошкоски и Стојанче Ангелов од следната недела почнуваат со интензивна кампања за враќање на старото вмровско членство во нивните редови. Ова тие
Македонија

Ангелов: Лажниот патриотизам на Никола Груевски

А1он
„Ги тужеше ранетите македонски бранители да ги вратат крвавите пари земени како отштета затоа што изгубиле дел од своето тело, изгубиле дел од своето здравје,
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: ВМРО-ДПМНЕ да излезе од владата со ДУИ, партијата од која наводно ја бранат Македонија

А1он
Стојанче Ангелов од пред конференција ги повика ВМРО-ДПМНЕ да излезат од владата во која седат со ДУИ, партијата која е носител на албанската платформа од
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Повеќе од јасно е дека ВМРО-ДПМНЕ ги организира протестите

А1он
Ние како партија веруваме дека изјавата на Ванхауте за федерализација како можно излезно решение за Република Македонија е дадена со добра намера, но чуствуваме дека
Видео Македонија

ВМРО за Македонија: Најголемиот влог за Македонија да стане независна држава го даде поранешното раководство на ВМРО

А1он
Коалицијата „ВМРО за Македонија“ својата изборна кампања денеска ја започнаа пред споменикот на паднатите борци. -Како Коалиција одлучивме кампањата да ја започнеме токму од ова
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Војводата, братот и генералот заедно против лопатарот

А1он
Дајте ми пушка берданка и остра сабја дамасклија и кажете кој треба да се среди, но откако ќе почуствувам енергијата која што излегува од сите