Ljubco Georgievski

Македонија

Георгиевски: Голем срам за Косово што не покани македонска делегација

А1он
Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски, вели дека е голем срам за Косово што не покани македонска делегација на одбележувањето на 20-годишнината на влегувањето на НАТО во
Македонија

Георгиевски: Немам ништо со приватизацијата на Поштенска банка

А1он
„Пред неполна година бев повикан во СЈО каде ми беше презентирана бомба- разговор на Томица Главчев со висок функционер на власта од кој барајќи одредени
Македонија

Љубчо Георгиевски се спаси од СЈО, му застарело делото

А1он
Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски се спаси во најновата истрага на СЈО за „Поштенска банка”, бидејќи во меѓувреме застарело делото. Специјалното јавно обвинителство отвори нова истрага
Култура

„Мојата македонска приказна“ – книга на Љубчо Георгиевски

А1он
„Мојата македонска приказна – каде одиш, Македонијо?“ е насловена новата книга на Љубчо Георгиевски, основач на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Книгата ја објави издавачката куќа „Ѓурѓа“ во
Македонија

Георгиевски: А ти непознат патриоту кај беше ти кога Љубчо се бореше за Македонија?

А1он
„Еден говорник пред парламентот праша: Каде е сега Љубчо? Буквално баш во тој момент шетав со пријатели и бев негде околу споменикот на Александар. А
Македонија

Предлог за именување на улица во Дојран по Љубчо Георгиевски

А1он
Во чест на поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски, улица во Дојран, треба да го носи неговото име, доколку Советот на општината го
Македонија

Георгиевски, Бошкоски и Ангелов подготвуваат офанзива

А1он
Љубчо Георгиевски, Љубе Бошкоски и Стојанче Ангелов од следната недела почнуваат со интензивна кампања за враќање на старото вмровско членство во нивните редови. Ова тие
Македонија

Георгиевски: Коалицијата „ВМРО за Македонија“ ќе биде најголемо изненадување во Струга

А1он
Коалицијата „ВМРО за Македонија“ денеска имаше средба со жителите на Струга, каде ја промовираше предизборната платформа и отвори изборен штаб. Лидерот на ВМРО – Народна,
Македонија

(ВИДЕО) Георгиевски: Ние ќе бидеме тие кои ќе ја одлучуваме и ќе ја правиме новата Влада на Македонија

А1он
Лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, на вчерашниот митинг на Колицијата „ВМРО за Македонија“ изјави дека на минатите парламентарни избори направиле грешка што трите партии не