vlado buckovski

Видео Македонија

(ВИДЕО) Бучковски: Филимена и Михајло наредија политички да ми ја сечат главата и како трофеј да ја стават на „Илинденска“

Васко Маглешов
Во завршниот збор на експремиерот Владо Бучковски за предметот „Тенковски делови“, рече дека воделе 4:0 и победата била на дофат, но Скопското обвинителство, кое го
Македонија

Државата ќе му ги плати адвокатите и на Бучковски за 12 години – застареле „Тенковските делови“

Васко Маглешов
За експремиерот Владо Бучковски и за уште тројца обвинети застаре делото во предметот „Тенковски делови“. Коалицијата Сите за правично судење која го мониторираше случајот, соопшти
Македонија

Одложена затворската казна на Јанкулоска за „Тенк“

Мери Јордановска
Четиригодишната казна затвор за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска е одложена – ќе се чека на Врховниот суд да одлучи по барањата за