(ВИДЕО) Жерновски: Кој се плаши сега Премиере?

Од:

Вечерва на митингот на здружената опозиција, се обрати кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски.

„Кој се плаши сега премиере? Од вечерва стравот не е кај граѓаните, туку кај Владата на Република Македонија“, изјави Андреј Жерновски, кандидат за градоначалник на Општина Центар.

Би можело да ве интересира

Филипче: Потребна е промена на организациската поставеност за поголемо вклучување на членовите

Предраг Петровиќ

СДСМ: ДПМНЕ го излажа народот, Митева и 77-те послушници на Мицкоски имаа можност да зборуваат ама молчеа

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Конгресот на СДСМ ќе продолжи откако општинските организации ќе се произнесат за Извештајот за претседателските и парламентарните избори

СДСМ го одржува 29. Конгрес – Ковачевски вели: Очекувам партијата да излезе посилна и пообединета

Горан Наумовски

СДСМ на отчетен Конгрес ќе ги анализира изборните резултати

(ВИДЕО) Филипче: Недостасува јавна и експертска дебата, има нејасни сегменти за поделба на министерствата