(ВИДЕО) Mакрадули: Кај потроши Коце 350 милиони евра?

Од:

На митингот се обрати и кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Јани Макрадули.

Кандидатот за градоначалник на град Скопје, Јани Макрадули, рече дека ова е вистинскиот лик, на плоштадот, полн со луѓе.

„Денес, антиката и барокот како со гума го брише Скопје? Се расфрлаат со народни пари. Коце има пари за гусарски бродови, но ги исфрли борците кои го ослободија Скопје, на улица. Скопје треба да има и театар и филхармонија, но не и расипнички проекти. Ние нема да рушиме, но ќе спроведеме целосна ревизија на Скопје 2014-та и ќе бараме вистинска казна за ова злодело.

Коце потроши 350 милиони евра. Кај отидоа тие пари“, праша Макрадули.

Би можело да ве интересира

Филипче: Потребна е промена на организациската поставеност за поголемо вклучување на членовите

Предраг Петровиќ

СДСМ: ДПМНЕ го излажа народот, Митева и 77-те послушници на Мицкоски имаа можност да зборуваат ама молчеа

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Конгресот на СДСМ ќе продолжи откако општинските организации ќе се произнесат за Извештајот за претседателските и парламентарните избори

СДСМ го одржува 29. Конгрес – Ковачевски вели: Очекувам партијата да излезе посилна и пообединета

Горан Наумовски

СДСМ на отчетен Конгрес ќе ги анализира изборните резултати

(ВИДЕО) Филипче: Недостасува јавна и експертска дебата, има нејасни сегменти за поделба на министерствата