(ВИДЕО) Макрадули: Секој што го сака Скопје ќе гласа за „Сојузот за иднината“

Од:

Секој што го сака Скопје ќе гласа за „Сојузот за иднината“ порача на отворањето на новиот штаб, кандидатот  за градоначалник на Скопје, Јани Макрадули.

Се зависи, вели од нас, колку ќе сработиме.

„Никогаш не сум сакал да летам туку да работам.Во Маџир маало ќе ја изградиме фекалната канализација ,онаа што ја  ветуваше  Владимир Тодоровиќ. Граѓаните овде гледаат жални врб, кои се сушат,  а немаат фекална канализација.

Повеќе од видеото.

Би можело да ве интересира

Мицкоски првпат пратеник, во клупите и цело екс раководство на СДСМ, ќе се конституира новиот паралментарен состав

Катерина Ѓуровски

ИО на СДСМ: На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Предраг Петровиќ

Извршниот одбор на СДСМ треба да ги утврди роковите за внатрепартиски избори за ново раководство и за отчетниот конгрес

Предраг Петровиќ

Седница на Извршниот одбор на СДСМ за предвремените внатрепартиски избори за ново раководство

Предраг Петровиќ

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ

Горан Наумовски

Потврдено повлекувањето на Ковачевски, директни внатрепартиски избори во јуни