(ВИДЕО) Црвенковски: Никола со локалните распиши и парламентарни избори во Март

Од:

Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, од митингот на здружената опозиција на плоштадот упати директна порака до Премиерот Никола Груевски.

„Ти Никола повеќепати повикуваш за конечна пресметка на локалните избори во март. Ако така сакаш, така нека биде. Ти досега ниеден проблем не реши. Затоа те повикувам во март, нека бидат и локални и предвремени парламентарни избори. Нека се знае кој пат ќе го фатиме. Нека реши народот за што е, за ова твоево или за друго.

– Бараме избори парламентарни. Ако се одлучиш Никола го смениш името, тогаш исполни го и ветувањето кон народот – стави го и референдумот во март, па тогаш се нека се реши“, изјави лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Би можело да ве интересира

Филипче: Потребна е промена на организациската поставеност за поголемо вклучување на членовите

Предраг Петровиќ

СДСМ: ДПМНЕ го излажа народот, Митева и 77-те послушници на Мицкоски имаа можност да зборуваат ама молчеа

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Конгресот на СДСМ ќе продолжи откако општинските организации ќе се произнесат за Извештајот за претседателските и парламентарните избори

СДСМ го одржува 29. Конгрес – Ковачевски вели: Очекувам партијата да излезе посилна и пообединета

Горан Наумовски

СДСМ на отчетен Конгрес ќе ги анализира изборните резултати

(ВИДЕО) Филипче: Недостасува јавна и експертска дебата, има нејасни сегменти за поделба на министерствата