(ВИДЕО) Стефановски: 500 милиони евра ги фрлија во ветер

Од:

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба Борче Стефановски рече дека е подготвен да покаже како во општината се градат суштински проекти.

Гази Баба е општина каде што сега се рушат легални објекти со динамити.

„Сакаме да покажеме што значи да се помага на луѓето искрено и од срце. Убеден сум дека победуваме, убеден сум дека сите кандидати се квалитетни“, рече Стефановски на големиот митинг.

Би можело да ве интересира

Филипче: Потребна е промена на организациската поставеност за поголемо вклучување на членовите

Предраг Петровиќ

СДСМ: ДПМНЕ го излажа народот, Митева и 77-те послушници на Мицкоски имаа можност да зборуваат ама молчеа

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Конгресот на СДСМ ќе продолжи откако општинските организации ќе се произнесат за Извештајот за претседателските и парламентарните избори

СДСМ го одржува 29. Конгрес – Ковачевски вели: Очекувам партијата да излезе посилна и пообединета

Горан Наумовски

СДСМ на отчетен Конгрес ќе ги анализира изборните резултати

(ВИДЕО) Филипче: Недостасува јавна и експертска дебата, има нејасни сегменти за поделба на министерствата