delegacija

Македонија

Брзата помош ќе нема предност додека минуваат министри за Самитот на ОБСЕ: Животот на пациентот е помалку важен од тој на политичарите

Орце Костов
Македонија како претседавач на ОБСЕ во 2023 година го организира досега најголемиот политички настан во историјата на кој ќе присуствуваат над 70 министри за надворешни
Македонија

Џафери не смее да излезе од Македонија: Зошто собранискиот спикер не патува истовремено со претседателот

Орце Костов
Само претседателот на Собранието, Талат Џафери од цел државен врв е присутен во Македонија откако шефот на државата Стево Пендаровски, премиерот Димитар Ковачевски и неколку
Македонија

Делегација за мониторинг на УНЕСКО во Охрид на средба со претставници на институциите и граѓанскиот сектор

А1он
Во Охрид попладнево зад затворени врати се одржува средба на Мониторигн-делегацијата на УНЕСКО со претставници на Владата и на Локалната самоуправа и на еколошки движења,
Македонија

Парламентарна делегација во посета на Штабот на НАТО

На покана на Секретаријатот на Патламентарното собрание на НАТО, на денеска и утре во Брисел, Кралството Белгија, Делегација од Собранието на Република Македонија ќе оствари