bocvarski

Економија

Бочварски: Нема судир на интереси при изборот на директорот на МЕПСО

А1он
Управниот одбор на МЕПСО има дадено предлог и го има изгласано Куштрим Рамадани за директор на компанијата. Колку што сум информиран правните тимови на Владата
Македонија

Бочварски: Обврска, одговорност и предизвик е функцијата министер за транспорт и врски

А1он
„Мандатарот и иден премиер, Зоран Заев ми ја укажа огромната чест кога ми ја врачи довербата, но и одговорноста, да бидам кандидат за министер за
Македонија

Штипскиот градоначалник Бочварски бара да се укине плаќањето на паушалот за градинките од април наваму

А1он
Градоначалникот на Општина Штип Благој Бочварски денеска на прес-конференција соопшти дека ја почнал процедурата за барањето за укинување на основните паушали во градинките за изминатите
Македонија

Бочварски: Источниот регион е согласен да продолжи следната фаза за изградба на регионалната депонија

А1он
Во наредните две недели градоначалниците од источниот и свероисточниот регион во земјава треба да одлучат дали преминуваат кон следната фаза за изградба на регионалната депонија,
Македонија

Бочварски: Гоце Делчев бил човек кој не знаел за национализам, шовинизам и слични зла

А1он
Градоначалникот на општина Штип, Благој Бочварски на чествувањето на роденденот на Гоце Делечв изјави дека тојго изразувал слободарскиот дух во разбирањето на светот како поле
Македонија

Бочварски: Нудиме многу проекти за развој на Штип

А1он
Кандидатот за градоначалник на СДСМ за општина Штип, Благој Бочварски на последната прес-коференција во вториот дел од кампањата за избор на градоначалник истакна дека тој
Македонија

Бочварски: Реализација на капитални проекти за Штип

А1он
Кандидатот за градоначалник на Штип од СДСМ Благој Бочварски истакна дека во текот на изборната кампања промовирани се сите капитални проекти кои, како што рече,