Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Николиќ со СНС разговара за новата влада

А1он
Нешто по 11 часот, како што јавија српските медиуми, Претседателот на Србија, Томислав Николиќ, започна консултации со претставници од Српската напредна партија да формира влада.
Регион

Турција ќе го забрани абортусот?

А1он
Неколку стотици жени, демонстрираа во Истанбул, на најголемите протести од овој тип, откако Турција најави забрана на абортусот. Жените носеле транспаренти „Моето тело, мој избор“
Регион

Тешка сообраќајка во Хрватска

А1он
На магистралниот пат кај Тромилје, Хрватска, се случи сообраќајка во која загинаа три лица. Настраданите биле во автомобил со задарски регистарски таблички, но нивниот идентитет
Регион

Дачиќ: Србија мора да одговори реципрочно на нападите на Србите

А1он
Србија мора да одговори чврсто на нападите на Србите на северот на Косово, изјави потпретседателот на Владата на Србија и лидер на Социјалистичката партија на
Регион

ВИДЕО: Додик на новинарка: „Што бараш тука, бриши да не те гледам!“

А1он
Претседателот на Република Српска Милорад Додик на денешната прес конференција одржана по средбата со претседателот на Социјалистичката партија на Србија Ивица Дачиќ, вербално ја нападна