Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Српската влада им додели еднократна помош на пензионерите

А1он
Почна исплатата на првата рата од еднократната помош за пензионерите во висина од 16 000 динари, соопшти Министерството за труд и социјала на Србија. Парите
Регион

Смртна закана кон словенечкиот премиер Јанша

А1он
Нови смртни закани упатени кон словенечкиот премиер Јанез Јанша овој пат преку социјалната мрежа Facebook. На страната  „ЈакаЈакаЈака“ беше објавена порака дека Јанша мора итно
Регион

Бугарија ќе ги уценува Србија и Македонија во пристапувањето на ЕУ

А1он
Приближувањето на Македонија и Србија кон Европската унија ќе го попречи соседна Бугарија за да реши некои билатерални прашања, објави „Дојче Веле“. Неодамна, бугарскиот министер
Регион

Хрватските градови против поскапување на струјата и греењето

А1он
Градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ нема да го прифати предлогот на Хрватската енергетска регулаторна агенција за поскапување на греењето за 37 проценти, а и градоначалникот