Македонија

(ВИДЕО) Бојан Јовановски: Ќе посвојам три деца

Виктор Јованов
Донесов одлука, како самец, човек кој што не е во никаков брачен или партнерски однос да посвојам три деца кои што ќе бидат од различна
Македонија

ВИДЕО: Меѓународниот сојуз ја одржа првата – конститутивна седница, избрани членовите на органите на сојузот

Виктор Јованов
Во хотелот Александар Палас, денеска се одржа конститутивната седница на Меѓународниот сојуз за заштита на цивилно општество и социјално загрозени категории. На седницата беше усвоен
Македонија

Груевски: Владата треба да купи барем уште три – четири мерцедеси од по 600 илјади евра

Виктор Јованов
СДСМ дојдоа на власт без поддршка од граѓаните, со надворешна помош, и сега им доаѓаат локални избори и пречката им е ВМРО-ДПМНЕ, сакаат да ја
Македонија

Кривичен суд: Коцевска поради здравствени проблеми не беше во можност да одлучува за притворот на Груевски

Виктор Јованов
Поради посебниот интерес на јавноста за составот на советот на Кривичниот суд кој одлучувал по поднесените барања за одредувања мерка притвор во предметот „Титаник“, а
Македонија

(ВИДЕО) Корева: Раководството ни врши притисок да потпишеме полномошно за синдикатот да ни ги повлече тужбите кон Пошта

Виктор Јованов
Притисокот кон вработените во АД „Македонска пошта“ не престанува. По убедувањата на раководството преку потпишување на вонсудски договори вработените да ги повлечат тужбите за неисплатениот
Македонија

Покрај гостите и мештаните си заминуваат од Охрид

Виктор Јованов
Наместо улици полни со туристи, најголемиот македонски туристички центар празен. Покрај туристите, од Охрид си заминуваат и самите жители на градот. Причина за празниот Охрид
Македонија

СЈО се жали пред Апелација за неопределување притвор за Груевски

Виктор Јованов
СЈО поднесе пет жалби до Апелациониот суд за притворите во случајот „Титаник“. По поднесената жалба, Апелациониот суд има рок од 48 часа да се произнесе
Македонија

ВИДЕО: Поради лични интереси и партиски ургенции, 13-годишната Јована не може да излезе од својот дом

Виктор Јованов
13-годишната Јована од Кавадарци покрај отежнатото движење и шесте операции на ногата има дополнителен проблем да излезе од својот дом. Патот кој води до семејната
Македонија

Врховен суд: Некомплетно е барањето на СЈО за заштита на законитоста за предметот „Талир“

Виктор Јованов
Поради незамрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ, Врховниот суд не може да постапува по барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за предметот