СЈО се жали пред Апелација за неопределување притвор за Груевски

Од:

СЈО поднесе пет жалби до Апелациониот суд за притворите во случајот „Титаник“.

По поднесената жалба, Апелациониот суд има рок од 48 часа да се произнесе по жалбите и може да ги укине, да ги преиначи решенијата и да ги врати на повторно одлучување.

Притвори во случајот „Титаник“ се бараа за Никола Груевски, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер и за Кирил Божиновски.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Мијалков излегува порано од затвор, Апелација го врати предметот „Империја“ на повторно судење

Орце Костов

Судски совет утре ќе одлучува да за враќање на Шабани во Кривичен суд до завршување на „Талир“ и „Титаник“

А1он

Судијката Ристеска се враќа во Кривичен суд до објавување на пресудата за Ласкарци

Александар Тодески

Судски совет ќе ја враќа судијката Ристеска во Кривичен суд за да го спаси предметот Ласкарци

Александар Тодески

Пендаровски: Судовите добро да ја проучат пресудата од Стразбур за Јанакиески, потребни се реформи

Александар Тодески

Апелацискиот суд ќе одржи јавна средница за случајот „ТНТ“