Свет

Повторно се огласија сирените за опасност во Израел, летаат ракети од Појасот Газа

А1он
Сирените утрово повторно се огласија во израелските градови во близина на границата со Појасот Газа. Според првите извештаи, системот за воздушна одбрана „Железна купола“ пресретнал
Свет

Врз Израел биле истрелани повеќе од 160 ракети, тврди армијата

А1он
Израелските одбранбени сили утринава соопштија дека се подготвени за, како што ја нарекоа, „недела на операции“. Војската соопшти дека од вчера попладне врз Израел биле
Регион

Од украинските пристаништа испловиле три брода со пченка

А1он
Два брода од Турција и еден од Бугарија испловија од украинските пристаништа, изјави шефот на рускиот Национален центар за управување со одбраната, Михаил Мизинцев. „Како
Економија

Половина од младите од 13 до 15 години велат дека знаат делумно да располагаат со парите

А1он
Околу половина од младите помеѓу 13 и 15 години сметаат дека не располагаат со доволно знаење за управувањето со парите. Најголемиот дел од нив учат
Македонија

Новиот директор на ЗОО тврди: Не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа

А1он
Јас Драган Илиевски не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа. Во екстремно партизирано општество како нашето, свесен сум дека
Спорт

Саудиските газди на Њукасл се инвеститори во компанијата која го купи Челси?

А1он
Газдите на Њукасл јунајтед, Саудискиот јавен инвестициски фонд (ПИФ), исто така се инвеститори во новите газди на Челси, „Клирлејк капитал“, создавајќи интересна ситуација на конфликт
Uncategorized

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите задолжени за борба со криминалот ги кршат законите

А1он
Последните случувања на релација Русковска- Муареми покажуваат дека институциите надлежни за борба со криминалот го правеле токму спротивното. Меѓусебните обвинувања за прекршувања на законите даваат