voz

Македонија

Припадник на МВР во службено возило е загинатиот во железничката несреќа

А1он
Полициски службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба е загинатото лице во железничката несреќа што утрово се случи на преминот Маџари во Скопје, потврдија од
Македонија

Воз удри во автомобил на преминот Маџари, едно лице загина

А1он
Едно лице загина кога воз удри во возило на железничкиот премин кај Маџари во Скопје утрово во 5.50 часот. Според првичните информации, товарен воз што
Свет

Запреле возови во Франција оти стара жена влегла во погрешен

А1он
Француската национална железница запрела два брзи воза за да и помогне на постара патничка која влегла во погрешен воз. Возот тргнал од железничката станица Исток