Припадник на МВР во службено возило е загинатиот во железничката несреќа

Од:

Полициски службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба е загинатото лице во железничката несреќа што утрово се случи на преминот Маџари во Скопје, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Според првичните информации, несреќата се случила кога товарен воз што се движел од граничниот премин Табановце кон Скопје – југ (Железара), удрил во патничко моторно возило Фолксваген Венто, сопственост на Министерството за внатрешни работи, соопшти ЈОРМ.

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје раководи со увидот на лице место на несреќата што се случи утринава на железничкиот премин на ул. „Благоја Стевковски“ во скопската населба Хиподром.

Во несреќата на лице место починал возачот на автомобилот, вработен во полициската станица Гази Баба.

Би можело да ве интересира

Обвинителството во Гостивар даде наредба за истражна постапка за убиство

Ана Ололовска

Полицијата уапси маж од Чегране кој му нанел убодни рани на соселанец

Ана Ололовска

Паркирано возило се придвижило и удрило двајца, струмичанка починала на местото на несреќата

Ана Ололовска

54-годишен кичевец починал откако ја исекол ногата со мотокултиватор

Ана Ололовска

Пукање во Чаир, полицијата пронајде чаури, но не и лицата кои ги испукале

Кристијан Ландов

Двајца вработни во ДЗС повредени при експлозија на противградна ракета

Ана Ололовска