volonteri

Македонија

Волонтерите од „Сите заедно можеме“ ќе ги возат возрасните и изнемоштените до вакциналниот пунк во Струмица

А1он
Волонтерите од здружението „Сите заедно можеме“ кои помагаат во пунктот за вакцинација во Струмица од вторник ќе им помагаат на возрасните и изнемоштени граѓани кои
Македонија

Пендаровски до волонтерите: Вие сте пример како треба да бидеме солидарни и да помагаме

А1он
Претседателот Стево Пендаровски по повод одбележувањето на 5 Декември – Меѓународниот ден на волонтерството, денеска онлајн разговараше со волонтери од различни региони и организации од
Македонија

Повик за апликации од Мировен корпус Северна Македонија

А1он
Мировен корпус Северна Македонија го отвори повикот за апликации од училишта, невладини организации, општини и останати организации фокусирани на развој на заедниците. Волонтерите на Мировен
Македонија

Архитектите од Македонија понудија помош за проценка и санација на штетите во Албанија

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) е подготвена да испрати архитекти во Албанија за помош при проценка и санација на штетите од земјотресот. Претседателот на
Македонија

Младинските организации бараат решение за проблемот за виза за престој на европски волонтери

А1он
Претставници на младински организации и на ресорните институции денеска на работилница дискутираа за проблемите и за можните решенија во процесот на издавање виза за привремен
Македонија

Нови педесет припадници на Мировниот корпус во Македонија

А1он
Група од педесет припадници на американскиот Мировен корпус денеска допатува во Македонија. Следните две години тие ќе ги поминат волонтирајќи во училишта и во организации
Македонија

Пристигнува нова група припадници на Мировниот корпус

А1он
Нови педесет припадници на американскиот Мировен корпус денеска треба да допатуваат во Македонија. Следните две години тие ќе ги поминат волонтирајќи во училишта и во
Македонија

Милошев: Волонтерите во штипската болница веднаш да бидат вратени на своите работни места

А1он
Хаосот во здравството што го создаде ВМРО-ДПМНЕ е на штета на граѓаните но и на вработените во здравствените институции. Покрај хроничниот недостаток на медицински персонал,