reakcija

Македонија

ФДМ реагира по повод случувањата на почетокот на претседателската кампањата

А1он
Од Форумот за демократска Македонија изразуваат загриженост за кој се одвиваат активностите во почетниот период од кампањата за претседателските избори. “Се забележува тенденција кон градење
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Срамно и лицемерно е Зоран Заев да се обрати вечерва од Прилеп

„Во очи на големиот празник 11-ти Октомври, датумот на кој во 1941г. започна НОБ, од Прилеп ја држиме денешнава прес-конференција токму од местото од каде
Македонија

СДСМ: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ во очај шири рециклирани лажни вести

Кристијан Ландов
Раководството на ВМРО-ДПМНЕ во очај шири рециклирани лажни вести, продажбата на ЕДС е законска и транспарентна, велат од СДСМ, по прес-конференцијата на опозициската партија дека
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од фер и демократски избори

По прес-конференцијата на пратеникот Костадин Костадинов од СДСМ, реагира ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ ги урна позициите на Република Македонија на меѓународен план и во спорот со Грција
Македонија

СДСМ: Мисијата на Иванов е загрозување на иднината и штитење на криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

По обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов, владеачката СДСМ испрати соопштение во кое вели дека единствената мисија на Иванов е загрозување на иднината, а пак, Македонија
Македонија

МТСП: Хендикепот не смее да биде злоупотребуван од никого

А1он
Министерството за труд и социјална политика согласно со своите надлежности кои произлегуваат од Законот за инвалидски организации и согласно со обврската и правото за надзор
Македонија

Комити: Не сме ничии политички следбеници и платеници како медиумите кои шират дезинформации

А1он
Навивачката група Комити преку соопштение се оградува од текстовите на некои од медиумите, кои го искористија нивното име со цел да ги оцрнат СДСМ и
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Спроведовме многу реформи, затоа граѓаните го држат СДСМ подалеку од власта

А1он
СДСМ е во очај пред сигурниот пораз на претстојните избори. Затоа на Бихаќка ги активираат Фабриките за афери под полна пареа. Безидејноста на СДСМ резултира
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите членови помагаа во поплавите, Заев се сликаше по кафулиња со девојки од Струмица

А1он
Лудилото и очајот во СДСМ завземаат драматични размери. Како што наближуваат изборите и сигурниот убедлив пораз на СДСМ, паниката која иницира напади нанекрофилија започнува да
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска е жив доказ за безидејноста на СДСМ

А1он
СДСМ е партијата која е гробар на македонската економија. Со криминалната приватизација затворија 684 фабрики и избркаа на улица 200.000 граѓани. Во Велес на листата