reakcija

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Лозарите се најнапатените од владеењето на СДСМ

А1он
Навистина е жално да се гледа како преку прес-конференции СДСМ сака да ја замајува јавноста за состојбите во лозарството, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Секој Македонец се срами од деструкцијата на СДСМ

А1он
Трагичниот и очаен СДСМ продолжува со срамни лаги и ефтини манипулации да ги злоупотребува настраданите во поплавите кои одзедоа 22 животи, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ по
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ манипулира со судбината на граѓаните на кои им е најтешко

А1он
Продолжува очајното лицемерие на СДСМ. Влегуваат од срам во срам со своите некрофилски тактики, манипулирајќи со судбината на граѓаните на кои им е најтешко во
Македонија

Клиника за очни болести: И 100 пати изречена, невистината од СДСМ нема да стане вистина

А1он
Универзитетската клиника за очни болести Скопје повторно ги отфрла изнесените невистини за состојбата во здравствената институција наведени во соопштението на СДСМ, реагираат од Клиниката. Од
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Лидија Димова се заразила со вирусот на аболицираниот криминалец Зоран Заев

А1он
Лидија Димова се заразила со вирусот на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Заев мисли дека е црпнат од господ за да краде и незаконски да се
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ потврди дека немаат конкретни мерки за унапредување на образованието

А1он
Зоран Заев е единствениот аболициран политичар за криминал тежок 8 милиони евра, а СДСМ е единствената партија предводена од лидер кој е спасен од одговорноста