pritvor

Македонија

СЈО бара притвор за градоначалникот на Битола

А1он
Специјалното јавно обвинителство излезе со соопштение преку кое истакнува дека бара притвор за градоначалникот на Битола во врска со случајот „Транспортер“. Во продолжение, целосно соопштението
Македонија

ВИДЕО: По 6 часовен распит, демонстрантот на слобода

А1он
Во 2 часот по полноќ, по шест часа распит, демонстрантот од Шарената револуција кој беше приведен поради сомнение дека во пикапот “имал оружје употребено за
Македонија

(ВИДЕО) Воислав Стојановски: Мерката притвор во Македонија станува казна и мачење, а судиите се уште ја применуваат

А1он
Мерката притвор во судските процеси да биде исклучок, а не правило, да се користат поблаги превентивни мерки за обвинетите, детално да се објавуваат причините за