Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години

Од:

Приведен е криминалец кој бил баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (22.06.2022) во 14.30 часот на ул.„Перо Наков” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје. Тој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години и девет месеци во казнено-поправната установа Затвор Идризово за сторено кривично дело по член 236 и член 22 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде предадено во казнено-поправната установа за издржување на казната“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за издржување казна затвор од две години

Ана Ололовска

МВР со апел до граѓаните

Горан Наумовски

Над 30 полицајци се повредени во протестите пред Собранието

Кристијан Ландов

Акциска контрола на СВР Битола

Ана Ололовска

Пронајдена дрога, приведени осум лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Скопје

Ана Ололовска