Притвор за државјанин на Албанија поради нудење поткуп

Од:

На 26.08.2022 во 20.55 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ на влез во РС Македонија, приведен е О.Б.(43) од Албанија, поради нудење поткуп. О.Б., кој бил заменски возач на автобус со албански национални ознаки, влегол во службената просторија на раководителот на смена и понудил банкнота од 50 евра за наводно да се забрзала контролата на патните исправи на патниците.

dobivaj vesti na viber

Странецот веднаш е уапсен и за настанот бил известен Јавен обвинител кој наредил пријавениот да биде задржан и против него е поднесена кривична пријава, по што му е одредена мерка притвор.

Би можело да ве интересира

ОН: Австралија мора да ја укине мерката задолжителен притворот за имигрантите, особено притворањето деца

Приведено лице за издржување на затворска казна

Притвор за маж од Кичево кој поттикнал познаник да запали викендица

Притвор за крадец од Скопје, фатен на дело при извршување кражба

Притвор за дилер на кокаин од струмичко

Приведени крадци од скопско, определен притвор