Приведено лице барано со потерница, осудено на речиси шест години казна затвор

Од:

Приведено е лице кое било барано со централна потерница, осудено на 70 месеци казна затвор, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (28.06.2022) во 12.45 часот на ул.„Дижонска” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.И.(39) од Скопје.

Тој бил баран по Централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување казна затвор од три години и осум месеци за сторено кривично дело по член 418 од Кривичниот законик, за кое бил осуден на казна затвор од пет години и 10 месеци.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Бебе киднапирано во ГТЦ, со такси однесено во Ѓорче Петров

Кристијан Ландов

Приведени крадци од скопско, определен притвор

Претрес во Пехчево, пронајдени дрога и пиротехника

Ана Ололовска

Приведени две лица во Битола поради предизвикување општа опасност

Ана Ололовска

Приведени крадци во Битола, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска