Приведени крадци од скопско, определен притвор

Од:

Денеска (16.8.2022) полициски службеници од СВР Скопје – Полициска станица Гази Баба ги лишиле од слобода Ј.Н.(25) од с.Јурумлери и К.А.(23) од Скопје. Тие биле фатени непосредно по извршување на кривично дело тешка кражба на дрзок начин, при што од 77-годишна скопјанка одзеле личен накит.

dobivaj vesti na viber

Одделението за кривични работи Гази Баба поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство по член 236 ст.1 т.3 од Кривичниот законик и двете лица се изнесени пред Судија на претходна постапка при што на Ј.Н. му е определен притвор, а за К.А. ќе бидат изречени мерки за обезбедување.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца крадци во Куманово

ОН: Австралија мора да ја укине мерката задолжителен притворот за имигрантите, особено притворањето деца

Крадци украле злато од келтската ера во вредност од милиони долари од музеј во Германија

Горан Наумовски

Малолетници украле „голф“ па предизвикале сообраќајка

Полицијата уапси крадци на археолошко богатство

Приведени тројца крадци, пронајдени пиштол, муниција и предмети од извршени кривични дела