polov napad

Македонија

Притвор за наставник од Струмица осомничен за полов напад на дете

А1он
Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишник осомничен за кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14
Македонија

Обвинение и психијатриско лекување за братот кој полово ја нападна сестра си

А1он
Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен акт против 19-годишен жител на селото Дреново, осомничен дека сторил кривично дело – Полов напад врз дете кое не
Македонија

Притвор за 72-годишник осомничен за полов напад врз дете

А1он
Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 72 години, осомничено дека сторило кривично дело „полов напад врз
Македонија

Полов напад над малолетник, таткото го пријавил случајот

А1он
Жител од прилепско село вчера пријавил дека постои основано сомнение за сторено кривично дело полов напад врз малолетник, извршено врз неговото дете, информира Министерството за
Македонија

Лекарка во Тиквешко пријавила сомнеж за полов напад врз шестгодишно дете

А1он
Докторка пријавила сомнеж за извршен полов напад врз шестгодишно дете во Тиквешко, а властите заради заштита на детето, не соопштуваат за која општина станува збор.